Manufacturer No:TEMD5510FX01
Manufacturer:Vishay
Type:Ambient Light Sensors
Description:Ambient Light Sensors 16V 215mW 540nm AEC-Q101 Qualified
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Ambient Light Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ambient Light Sensors |
| Package / Case: | SMD-2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Peak Wavelength: | 540 nm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Series: | TEMDxxxxFX01 |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Half Intensity Angle Degrees: | 65 deg |
| Height: | 1.08 mm |
| Length: | 5 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 215 mW |
| Product Type: | Ambient Light Sensors |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Optical Detectors & Sensors |
| Type: | Ambient Light Sensor |
| Vr - Reverse Voltage: | 16 V |
| Width: | 4.25 mm |
| Unit Weight: | 0.011445 oz |
HOT
AFBR-S6PY2626
Brand:Broadcom / Avago
AFBR-S6PY1601
Brand:Broadcom / Avago

TSL25853PM
Brand:ams OSRAM

1540601NEA200
Brand:Wurth Elektronik
VEML7700-TT
Brand:Vishay Semiconductors

MICROFC-60035-SMT-TR1
Brand:onsemi

AFBR-S6DPYEBB01
Brand:Broadcom / Avago

TCD2712DG(Z,2K,C)
Brand:Toshiba

SM312DQDP-68020
Brand:Banner Engineering
S15LGYNM8Q3
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






