Manufacturer No:TW8844-LB1-CE
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Video ICs
Description:Video ICs TW8844 Next Gen LCD Controller w/ 1080p output & MIPI-CSI2 S
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-156 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Height: | 1.4 mm |
| Interface Type: | SPI |
| Length: | 20 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 10 bit |
| Series: | TW8844 |
| other: | 72 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.033016 oz |
HOT
ADV7393BCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

BH76806FVM-TR
Brand:ROHM Semiconductor

ADV7341BSTZ
Brand:Analog Devices

FT801Q-T
Brand:Bridgetek
TW8846-LA1-CE
Brand:Renesas / Intersil

FT801Q-R
Brand:Bridgetek

TW8844-LB1-CE
Brand:Renesas / Intersil

LMH0346MH/NOPB
Brand:Texas Instruments

BT817Q-R
Brand:Bridgetek

MAX9406ETJ+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






