Manufacturer No:BH76361FV-E2
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:Video ICs
Description:Video ICs 2.8-5.5V 12mA 6in1 Circuit Bias Input
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Switcher |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 12 mA 13 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SSOP-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Pd - Power Dissipation: | 450 mW |
| Product: | Video ICs |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | BH76361FV |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
| Part # Aliases: | BH76361FV |
HOT
ADV7280AWBCPZ
Brand:Analog Devices

ADV7341BSTZ
Brand:Analog Devices

MAX9406ETM+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

FT810Q-T
Brand:Bridgetek

ADV7282AWBCPZ-M
Brand:Analog Devices

LMH0346MH/NOPB
Brand:Texas Instruments

GS2971AIBE3
Brand:Semtech

LMH0303SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

ADV7180BCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

LMH1980MM/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






