Manufacturer No:GS1661AIBE3
Manufacturer:Semtech
Type:Video ICs
Description:Video ICs BGA-100 Pin
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Semtech |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Multi-Rate SDI Integrated Receiver |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V 1.8 V 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 160 mA 15 mA 110 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | BGA-100 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Semtech |
| Interface Type: | GSPI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 700 mW |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 10 bit/20 bit |
| Series: | GS1661 |
| other: | 168 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Unit Weight: | 1.304431 oz |
HOT
SN65DSI85TPAPRQ1
Brand:Texas Instruments

LMH0346SQ/NOPB
Brand:Texas Instruments

TVP5147M1IPFP
Brand:Texas Instruments
TW6865-TA1-CRH
Brand:Renesas / Intersil

GV7704-IBE3
Brand:Semtech

ADV7391BCPZ
Brand:Analog Devices

GS12182-INE3
Brand:Semtech

FT812Q-R
Brand:Bridgetek

AD8120ACPZ-R7
Brand:Analog Devices

TW8836-LB2-CE
Brand:Renesas / Intersil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






