Manufacturer No:ADV7391BCPZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Video ICs
Description:Video ICs 3 DAC 10-bit HDTV Video Encoder
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Encoder |
| Number of Channels: | 3 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 81 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-32 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | EVAL-ADV7391EBZ |
| Height: | 0.83 mm |
| Input Type: | CCIR-656 ITU-R BT.1358 |
| Length: | 5 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of DACs: | 3 |
| Output Type: | NTSC PAL |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 10 bit |
| Series: | ADV7391 |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 1.89 V 3.465 V 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V 2.6 V |
| Width: | 5 mm |
| Unit Weight: | 0.423288 oz |
HOT
TVP5147M1IPFP
Brand:Texas Instruments
STDP4320-BA
Brand:Kinetic Technologies

GS1578ACNE3
Brand:Semtech

LM1881M/NOPB
Brand:Texas Instruments

ADV7282WBCPZ
Brand:Analog Devices

TW8836-LB2-CE
Brand:Renesas / Intersil

STDP4020-AD
Brand:Kinetic Technologies

LMH1980MM/NOPB
Brand:Texas Instruments

LMH0318RTWT
Brand:Texas Instruments

FT800Q-T
Brand:Bridgetek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






