Manufacturer No:ADV7280ABCPZ-M
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Video ICs
Description:Video ICs 10-bit SD Video Decoder
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDTV Video Decoder |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 1.71 V to 1.89 V |
| Operating Supply Current: | 75 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-32 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | EVAL-ADV7280AMEBZ |
| Interface Type: | I2C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Video Decoders |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 10 bit |
| Series: | ADV7280A |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 1.89 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
HOT
ADV7180BCP32Z
Brand:Analog Devices

LMH0307SQ/NOPB
Brand:Texas Instruments

GS12182-INE3
Brand:Semtech

GS2972-IBTE3
Brand:Semtech

ADV7180WBCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

LMH0302SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

GS2989-INE3
Brand:Semtech

ADV7393BCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

GS12081-INTE3
Brand:Semtech

ADV7182ABCPZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






