Manufacturer No:W71NW11GBADW
Manufacturer:Winbond
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages 1G-bit 1.8V NAND + 256Mb LPDDR1 MCP x16/x16
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Type: | NAND Flash LPDDR1 |
| Memory Size: | 1 Gbit 256 Mbit |
| Series: | W71NW11GB |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Winbond |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Organization: | 64 M x 16 16 M x 16 |
| Product: | NAND-Based MCP |
| Product Type: | Multichip Packages |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
HOTMT29GZ5A3BPGGA-046IT.87K TR
Brand:Micron
MT30AZZZDDB0TPWL-031 W.19R
Brand:Micron
MT29VZZZCD92XKSM-046 W.184 TR
Brand:Micron

MT29AZ5A3CHHTB-18AAT.109
Brand:Micron

04EM08-M4EM627-GA06
Brand:Kingston
MT29GZ5A3BPGGA-53AIT.87K TR
Brand:Micron

W25M02GWZEIT TR
Brand:Winbond
MT29GZ5A5BPGGA-53AIT.87J TR
Brand:Micron
MT30AZZZBD90TKXM-031 W.197
Brand:Micron
MT29GZ6A6BPIET-046AAT.112 TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






