Manufacturer No:MT29C4G48MAYBBAKS-48 IT
Manufacturer:Micron Technology
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages MASSFLASH/MOBILE DDR 6G
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Type: | NAND Flash Mobile LPDDR1 |
| Memory Size: | 4 Gbit 2 Gbit |
| Package / Case: | VFBGA-137 |
| Series: | MT29C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency: | 208 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Organization: | 512 M x 8 64 M x 32 |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Multichip Packages |
| other: | 1140 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Unit Weight: | 0.058082 oz |
HOT
MT29C4G48MAZBBAKS-48 IT
Brand:Micron
MT29AZ5A5CHGSQ-18AAT.87U
Brand:Micron
MT29GZ6A6BPIET-53IT.112
Brand:Micron
MT29GZ5A5BPGGA-046AAT.87J
Brand:Micron

W25M512JVFIM
Brand:Winbond
MT30AZZZCD90TKXM-031 W.20T TR
Brand:Micron
MT30AZZZCDBZTPEQ-031 W.16D
Brand:Micron
W25M512JWBIM TR
Brand:Winbond

MT29C4G48MAZBBAKB-48 IT TR
Brand:Micron
W25M02GWTBIT
Brand:Winbond
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






