Manufacturer No:W71NW11GF1EW
Manufacturer:Winbond
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages 1G-bit 1.8V NAND + 1G-bit LPDDR2 MCP x16/x16
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Type: | NAND Flash LPDDR2 |
| Memory Size: | 1 Gbit 1 Gbit |
| Series: | W71NW11GF |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency: | 29 MHz 533 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Winbond |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Organization: | 64 M x 16 |
| Product: | NAND-Based MCP |
| Product Type: | Multichip Packages |
| other: | 4500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
HOT
W25M161AVEIT
Brand:Winbond
MT29GZ5A5BPGGA-53IT.87J
Brand:Micron
S71KL256SC0BHB003
Brand:Infineon Technologies
S71KL512SC0BHV000
Brand:Infineon Technologies

W25M02GWZEIT TR
Brand:Winbond
W25M512JVBIQ TR
Brand:Winbond
S76HL512TC0BHB000
Brand:Infineon Technologies
32EP16-M4FTC32-GA67
Brand:Kingston
MT29GZ5A3BPGGA-53AIT.87K
Brand:Micron
W25M02GWTCIG TR
Brand:Winbond
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






