Manufacturer No:MT29C4G48MAZBBAKB-48 IT
Manufacturer:Micron Technology
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages MASSFLASH/MOBILE DDR 6G
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Type: | NAND Flash Mobile LPDDR1 |
| Memory Size: | 4 Gbit 2 Gbit |
| Package / Case: | WFBGA-168 |
| Series: | MT29C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency: | 208 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Micron |
| Data Bus Width: | 16 bit 16 bit |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Multichip Packages |
| other: | 1008 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
HOT
W25M02GWZEIG TR
Brand:Winbond

W71NW10GF3FW
Brand:Winbond
W25M02GWTCIG
Brand:Winbond

W71NW10GE3FW
Brand:Winbond

16EM16-M4CTB29-70H01
Brand:Kingston
MT29GZ5A5BPGGA-53AAT.87J TR
Brand:Micron
W25M512JVBIQ
Brand:Winbond
MT30AZZZCDBZTPEQ-031 W.16D TR
Brand:Micron
W25M512JVCIM
Brand:Winbond

04EM08-M4EM627-GA06
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






