Manufacturer No:W25M512JVFIQ
Manufacturer:Winbond
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages spiFlash 512M-bit 4Kb Uniform Sector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Type: | Serial NOR Flash |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Package / Case: | SOIC-16 |
| Series: | W25M512JV |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency: | 104 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Winbond |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Interface Type: | SPI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Organization: | 64 M x 8 |
| Packaging: | Tube |
| Product Type: | Multichip Packages |
| other: | 132 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Tradename: | SpiStack |
| Unit Weight: | 0.240568 oz |
HOT
W71NW20GD3GW
Brand:Winbond
MT29GZ5A5BPGGA-046AIT.87J
Brand:Micron

W71NW10GE3FW
Brand:Winbond
MT29GZ5A5BPGGA-53IT.87J
Brand:Micron
MT29VZZZBDA1SKPR-046 W.12O
Brand:Micron
MT29GZ5A3BPGGA-53AIT.87K
Brand:Micron
MT29GZ5A5BPGGA-046AAT.87J TR
Brand:Micron
W25M512JWCIQ TR
Brand:Winbond
W25M02GVTBIT
Brand:Winbond
MT30AZZZCD90TKXM-031 W.20T
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






