Manufacturer No:1941/3 BK003
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 18AWG 3C UNSHLD 250ft SPOOL BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Electrical Cable |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 3 Conductor |
| Cable Length: | 250 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Outside Diameter: | 8.38 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Stranding: | 41 x 34 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Alpha Wire |
| Features: | Conductor Stranded Bare copper |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 1941 |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 16.250 lbs |
HOT
1419152
Brand:Phoenix Contact

8467 060500
Brand:Belden Wire & Cable

1501692
Brand:Phoenix Contact

1550672
Brand:Phoenix Contact

8105 060100
Brand:Belden Wire & Cable

882205 SL005
Brand:Alpha Wire

8108 060100
Brand:Belden Wire & Cable

FIT0751
Brand:DFRobot

9452 010500
Brand:Belden Wire & Cable

1416295
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






