Manufacturer No:1293C SL005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 22AWG 3C SHIELDED 100ft SPOOL SLATE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Communication and Control |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 3 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 22 AWG |
| Outside Diameter: | 4.57 mm |
| Jacket Color: | Gray (Slate Gray) |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Stranding: | 7 x 30 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Alpha Wire |
| Features: | Conductor: Stranded Tinned Copper |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 1293 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 2.050 lbs |
HOT
155220-0064
Brand:Molex / Flamar

1501867
Brand:Phoenix Contact

1501692
Brand:Phoenix Contact

2422C SL005
Brand:Alpha Wire

9932 060100
Brand:Belden Wire & Cable

9940 060500
Brand:Belden Wire & Cable

882205 SL005
Brand:Alpha Wire

191-031179-00
Brand:Amphenol Socapex

78152 SL005
Brand:Alpha Wire

09456000330
Brand:HARTING
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






