Manufacturer No:1416567
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables VS-OE-OE-94B-1000
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Networking |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 8 Conductor |
| Cable Length: | 100 m |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Outside Diameter: | 6.4 mm |
| Jacket Color: | Blue |
| Jacket Material: | Polyurethane (PUR) |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 100 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | PLUSCON Data |
| Part # Aliases: | VS-OE-OE-94B-1000 VSOEOE94B1000 |
| Unit Weight: | 0.141096 oz |
HOT
3124A 0031000
Brand:Belden Wire & Cable

83351E 009100
Brand:Belden Wire & Cable

1539350
Brand:Phoenix Contact

83702 002100
Brand:Belden Wire & Cable

09456000340
Brand:HARTING

155220-0064
Brand:Molex / Flamar

1501867
Brand:Phoenix Contact

1592A 010U1000
Brand:Belden Wire & Cable

3600B/36-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

8175 060100
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






