Manufacturer No:PD60-3-1260-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motor With Encoders
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 48V 2.1Nm NEMA24/60mm RS485 CAN USB TMCL Firmware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motor With Encoders |
| Type: | Stepper Motor |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 24 |
| Minimum Holding Torque: | 2.1 N-m |
| Step Angle: | 1.8 deg |
| Voltage Rating: | 3.36 V |
| Current Rating: | 2.8 A |
| Rotor Inertia: | 570 g-cm-sq |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 60 mm x 60 mm x 93 mm |
| Series: | PD-1260 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0315 |
| Unit Weight: | 2.712 lbs |
HOT
R88M-G10030L-BO
Brand:Omron Automation and Safety

1201695
Brand:Phoenix Contact

MG16B-030-AA-00
Brand:Nidec Components

902-0118-000
Brand:ROBOTIS

QSH2818-51-07-012-8k
Brand:ADI Trinamic

QSH6018-65-28-210-10k
Brand:ADI Trinamic

R88M-GP20030L-BS2
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-K3K030C-S2
Brand:Omron Automation and Safety
HT34-696D-YAA
Brand:Applied Motion

PD57-2-1161
Brand:ADI Trinamic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






