Manufacturer No:PD60-4-1076
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motors
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 24V 3.1Nm NEMA24/60mm UART Step/Dir TMCL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motors |
| Type: | Stepper Driver |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 24 |
| Minimum Holding Torque: | 3.1 N-m |
| Step Angle: | 1.8 deg |
| Voltage Rating: | 4.17 V |
| Current Rating: | 2.8 A |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 60 mm x 60 mm x 99 mm |
| Series: | PD-1076 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0332 |
| Unit Weight: | 3.241 lbs |
HOT
PD42-1-1141
Brand:ADI Trinamic

1201613
Brand:Phoenix Contact

TMC261C-PA
Brand:ADI Trinamic

DRV8251ADDAR
Brand:Texas Instruments

TMCM-3212-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

PD57-2-1161
Brand:ADI Trinamic

ATS480D75Y
Brand:Schneider Electric

QSH2818-32-07-006-8k
Brand:ADI Trinamic
R88M-GP20030H-BO
Brand:Omron Automation and Safety

902-0095-000
Brand:ROBOTIS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






