Manufacturer No:MG16B-030-AA-00
Manufacturer:Nidec
Type:AC DC & Servo Motors
Description:AC DC & Servo Motors 6V DC planetary gear motor 380 rpm 1/30 gear ratio
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nidec |
| Product Category: | AC DC & Servo Motors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Geared Motors |
| Voltage Rating: | 6 VDC |
| Length: | 35 mm |
| Motor Drive Type: | Brushed DC |
| Brand: | Nidec Components |
| Gear Ratio: | 1/30 |
| No Load Speed: | 477 RPM |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | AC DC & Servo Motors |
| Series: | MG16B |
| Stall Torque: | 0.05 Nm |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Type: | DC Planetary Gear Motor |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
R88M-GP20030L-OS2
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic
HT34-697D-YAC
Brand:Applied Motion

902-0003-001
Brand:ROBOTIS

QSH6018-86-28-310
Brand:ADI Trinamic

PD42-1-1141
Brand:ADI Trinamic

QSH4218-51-10-049
Brand:ADI Trinamic

ATS480D47Y
Brand:Schneider Electric

QSH4218-35-10-027
Brand:ADI Trinamic

R88M-GP20030H
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






