Manufacturer No:SER0046
Manufacturer:DFRobot
Type:AC DC & Servo Motors
Description:AC DC & Servo Motors 9g 270 Metal Servo with Analog Feedback (1.5kg)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | AC DC & Servo Motors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Servo Motors |
| Voltage Rating: | 4.8 V to 6 V |
| Length: | 22.9 mm |
| Motor Drive Type: | AC Servo |
| Brand: | DFRobot |
| Product Type: | AC DC & Servo Motors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Type: | Metal Servo |
| Unit Weight: | 0.652216 oz |
HOTR88M-GP40030L-OS2
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-GP20030H-O
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-1260-TMCL
Brand:ADI Trinamic

902-0097-000
Brand:ROBOTIS

ATS480C14Y
Brand:Schneider Electric
R88M-GP20030S-O
Brand:Omron Automation and Safety
STF10-IP
Brand:Applied Motion

QSH2818-32-07-006
Brand:ADI Trinamic

902-0086-000
Brand:ROBOTIS

902-0125-000
Brand:ROBOTIS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






