Manufacturer No:TMCM-1636-48V-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Motor Drives
Description:Motor Drives BLDC controller/driver 48V/20A; 2x ABN enc. analog enc. digital HALLabs. SPI- and SSI-based enc.; CAN (TMCL)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Motor Drives |
| RoHS: | Details |
| Motor Drive Type: | BLDC Motor Drive |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 28 V |
| Current Rating: | 60 A |
| Power Rating: | 1 kW |
| Number of Phases: | 3 Phase |
| Series: | TMCM-1636 |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Product Type: | Motor Drives |
| other: | 3 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | TMCL |
| Unit Weight: | 2.469177 oz |
HOT
1201613
Brand:Phoenix Contact
R88M-G10030L-OS2
Brand:Omron Automation and Safety
TSM23S-4RG
Brand:Applied Motion

R88M-GP20030L-BO
Brand:Omron Automation and Safety

902-0097-000
Brand:ROBOTIS

QBL4208-61-04-013
Brand:ADI Trinamic

MG16B-300-AA-00
Brand:Nidec Components

DRV8231DDAR
Brand:Texas Instruments
80PE015-SSAH4
Brand:Applied Motion

RSGD6085GGVX310C
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






