Manufacturer No:PD60-3-1160-CANOPEN
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motor With Encoders
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 48V 2.1Nm NEMA24/60mm RS485 CAN USB CANopen Firmware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motor With Encoders |
| Type: | Stepper Driver |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 24 |
| Minimum Holding Torque: | 2.1 N-m |
| Voltage Rating: | 48 V |
| Current Rating: | 2.8 A |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 60 mm x 60 mm x 82 mm |
| Series: | PD-1160 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0277 |
| Unit Weight: | 2.707 lbs |
HOT
TMCM-1638-TMCL
Brand:ADI Trinamic

PD60-4-1076
Brand:ADI Trinamic
R88D-KT08H
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-K40030H-S2
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-1636-48V-TMCL
Brand:ADI Trinamic
R88D-KT15H
Brand:Omron Automation and Safety

MG16B-030-AA-00
Brand:Nidec Components

PD42-1-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic

R88M-G40030H-BS2
Brand:Omron Automation and Safety

MAX22201ATC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






