Manufacturer No:MG16B-300-AA-00
Manufacturer:Nidec
Type:AC DC & Servo Motors
Description:AC DC & Servo Motors 6V DC planetary gear motor 34 rpm 1/300 gear ratio
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nidec |
| Product Category: | AC DC & Servo Motors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Geared Motors |
| Voltage Rating: | 6 VDC |
| Length: | 41 mm |
| Motor Drive Type: | Brushed DC |
| Brand: | Nidec Components |
| Gear Ratio: | 1/300 |
| No Load Speed: | 45 RPM |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | AC DC & Servo Motors |
| Series: | MG16B |
| Stall Torque: | 0.4 Nm |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Type: | DC Planetary Gear Motor |
| Unit Weight: | 1.269863 oz |
HOT
902-0133-000
Brand:ROBOTIS

R88M-GP20030H-BOS2
Brand:Omron Automation and Safety
HT23-603D-ZAA
Brand:Applied Motion
R88M-GP20030S-OS2
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-GP20030T-BOS2
Brand:Omron Automation and Safety

R88M-GP20030H-BS2
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-1140-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

RSGD6025GGVX210
Brand:Carlo Gavazzi

R88M-K1K020F
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-GP10030S
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






