Manufacturer No:ADXL345BCCZ-RL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers Digital Output Three-Axis Accel 4K RL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 3-axis |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Acceleration: | 2 g 4 g 8 g 16 g |
| Sensitivity: | 3.9 mg/LSB |
| Output Type: | Digital |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Resolution: | 13 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Operating Supply Current: | 140 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-14 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices |
| Height: | 0.98 mm |
| Length: | 5 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V |
| Product Type: | Accelerometers |
| Series: | ADXL345 |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Type: | 3-Axis Digital MEMS Accelerometer |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.004938 oz |
HOTATS627LSGTN-T
Brand:Allegro MicroSystems

LIS2DUXS12TR
Brand:STMicroelectronics

IIM-46230
Brand:TDK InvenSense

AIS328DQTR
Brand:STMicroelectronics

MLX90333KGO-BCT-000-SP
Brand:Melexis

ADXL327BCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

MLX90316KDC-BDG-100-TU
Brand:Melexis

SCR410T-K03-05
Brand:Murata Electronics

LSM6DSO16ISTR
Brand:STMicroelectronics

SCC433T-K03-10
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






