Manufacturer No:LIS2DUXS12TR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers Ultralow-power accelerometer with Qvar AI & anti-aliasing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 3-axis |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Acceleration: | 2 g 4 g 8 g 16 g |
| Sensitivity: | 0.976 mg/digit 1.952 mg/digit 3.904 mg/digit 7.808 mg/digit |
| Output Type: | Digital |
| Interface Type: | I2C I3C SPI |
| Resolution: | 12 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Operating Supply Current: | 6.1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-12 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Accelerometers |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
02560234-040
Brand:Measurement Specialties

3382G-1-103G
Brand:Bourns

KXTJ3-1057
Brand:Kionix
PT9101-0200-322-1110
Brand:Measurement Specialties

ATS19480LSNBTN
Brand:Allegro MicroSystems

ADXL1002BCPZ
Brand:Analog Devices

ADIS16203CCCZ
Brand:Analog Devices

ICM-42688-P
Brand:TDK InvenSense

SCC433T-K03-10
Brand:Murata Electronics

SCL3400-D01-PCB
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






