Manufacturer No:A33003LLUATR-125
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Motion & Position Sensors
Description:Board Mount Motion & Position Sensors 5V PROGRAMMABLE ASIL COMPLIANT ANGLE SENSOR W/ SENT OUTPUT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Motion & Position Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Position Sensors |
| Output Type: | PWM SENT |
| Operating Supply Current: | 13 mA |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Package / Case: | TSSOP-14 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Measures: | Position |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Operating Angle: | 360 deg |
| Product Type: | Motion & Position Sensors |
| Resolution: | 12 bit 15 bit |
| Series: | A33003 |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
ADIS16500AMLZ
Brand:Analog Devices

RTY180LVNAX
Brand:Honeywell

SCL3400-D01-1
Brand:Murata Electronics

ADIS16467-2BMLZ
Brand:Analog Devices

204749-0013
Brand:Molex

3DM-GX5-GNSS/INS
Brand:LORD Microstrain

SCL3400-D01-PCB
Brand:Murata Electronics

MLX90316KDC-BDG-100-TU
Brand:Melexis

MC3419
Brand:MEMSIC

3038-0500
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






