Manufacturer No:SCC433T-K03-10
Manufacturer:Murata
Type:Gyroscopes
Description:Gyroscopes XZ gyro 300dps + XYZ Acclerometer 6g
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Gyroscopes |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 2-axis |
| Sensing Axis: | X Z |
| Output Type: | Digital SPI |
| Sensitivity: | 80 LSB/s |
| Interface Type: | SPI |
| Operating Supply Current: | 19 mA |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Acceleration: | 6 g |
| Brand: | Murata Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Gyroscopes |
| Series: | SCC4 |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
ICM-40627
Brand:TDK InvenSense

731A/P31
Brand:Amphenol Wilcoxon

66213PPZ1
Brand:Amphenol PCB Piezotronics

MLX90316KDC-BDG-100-RE
Brand:Melexis

IIS328DQTR
Brand:STMicroelectronics

SPS-A100D-HAWS
Brand:Honeywell

3DM-CX5-AHRS
Brand:LORD Microstrain

IIS2ICLXTR
Brand:STMicroelectronics

3038-0500
Brand:Measurement Specialties

MTI-G-710-2A8G4
Brand:Movella / Xsens
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






