Manufacturer No:IIM-46230
Manufacturer:TDK
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units IMU Module Light - 4.1 deg/h
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | SPI UART |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 16 g |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | SmartMotion |
| Part # Aliases: | DK-46230 |
HOT
LSM6DSO32XTR
Brand:STMicroelectronics

66213PPZ1
Brand:Amphenol PCB Piezotronics

OpenIMU300ZI
Brand:ACEINNA

ADXL367BCCZ-RL7
Brand:Analog Devices

TARS-HCASS
Brand:Honeywell

SP1-12-3
Brand:Measurement Specialties

RTP050LVNAA
Brand:Honeywell

ADXL313WACPZ-RL7
Brand:Analog Devices

PC420VR-20-IS
Brand:Amphenol Wilcoxon

3DM-GX5-AHRS
Brand:LORD Microstrain
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






