Manufacturer No:SDSDAG3-016G-XA
Manufacturer:SanDisk
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards WD/SD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | SDSDAG3 |
| Product: | SD Cards |
| Memory Size: | 16 GB |
| Sustained Write: | 30 MB/s |
| Sustained Read: | 80 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 32 mm x 24 mm x 2.1 mm |
| Brand: | SanDisk |
| Length: | 32 mm |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 2.1 mm |
| Width: | 24 mm |
| Unit Weight: | 0.141096 oz |
HOT
SDCIT2/32GB
Brand:Kingston

DS9092L+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1972-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDAA-016G
Brand:SanDisk

MTA18ASF2G72PDZ-3G2E1
Brand:Micron

SDSDAF3-064G-XI
Brand:SanDisk

DESDM-C12S06GE1SL
Brand:Innodisk

SDSDAF3-032G-XI
Brand:SanDisk

MT8KTF51264HZ-1G9P1
Brand:Micron

MTSD128AKC7MS-1WT
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






