Manufacturer No:SDIT/8GB
Manufacturer:Kingston
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 8G SDHC Industrial pSLC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingston |
| Product Category: | Memory Cards |
| Product: | SD Cards |
| NAND Flash Technology: | TLC |
| Memory Size: | 8 GB |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 32 mm x 24 mm x 2.1 mm |
| Brand: | Kingston |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOTSFCE010GW1EB1TO-I-5E-11P-STD
Brand:Swissbit

SFSD016GN1AM1MT-E-5E-21P-STD
Brand:Swissbit

SDSDQAD-032G
Brand:SanDisk

DESDM-C12S06GE1SL
Brand:Innodisk

AA2.259HYA.002F8
Brand:Apacer

AA2.P15HGA.001DT
Brand:Apacer

AQD-SD4U8GN24-SE
Brand:Advantech

SDSDQAF4-016G-I
Brand:SanDisk

MTA36ASF8G72PZ-3G2F1
Brand:Micron

MTA36ASF4G72PZ-2G6E1
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






