Manufacturer No:DS1904L-F5#
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:iButtons & Accessories
Description:iButtons & Accessories RTC iButton
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | iButtons & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | iButtons |
| Type: | RTC |
| Memory Type: | ROM |
| Memory Size: | 64 bit |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 6 V |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 17.35 mm x 5.89 mm |
| Package / Case: | F5 MicroCan |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | iButtons & Accessories |
| Series: | DS1904 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | iButton |
| Part # Aliases: | DS1904L 90-1904L#F50 |
| Unit Weight: | 0.132161 oz |
HOT
MTA36ASF8G72PZ-3G2F1
Brand:Micron

DS9100-A+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MTSD1T5ANC8MS-1WT
Brand:Micron

CAE1B064GTKDWB00EAA0
Brand:TDK

MTA8ATF2G64HZ-3G2F1
Brand:Micron

MTC16C2085S1UC48BA1
Brand:Micron

SDIT/64GB
Brand:Kingston

DECFC-08GYA2AC2DB
Brand:Innodisk

SDSDQAF3-016G-XI
Brand:SanDisk

SDSDQAF4-032G-I
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






