Manufacturer No:SDCIT2/16GB
Manufacturer:Kingston
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 16GB microSDHC Industrial C10 A1 pSLC Card + SD Adapter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingston |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | TLC |
| Memory Size: | 16 GB |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 1 mm |
| Brand: | Kingston |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
SDSDQAE-032G
Brand:SanDisk

AA2.259HYA.002F8
Brand:Apacer

SDCIT2/64GB
Brand:Kingston

MTA36ASF4G72PZ-2G6E1
Brand:Micron

MTA18ADF2G72PZ-3G2E1
Brand:Micron

SDSDAD-016G
Brand:SanDisk

APCFA128GGDAD-6ETM1
Brand:Apacer

SFSD4096L1AS1TO-I-ME-221-STD
Brand:Swissbit

SDSDAF3-064G-XI
Brand:SanDisk

SDSDQAD-032G
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






