Manufacturer No:S25FL064LABMFV011
Manufacturer:Infineon
Type:NOR Flash
Description:NOR Flash Nor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | NOR Flash |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Series: | S25FL064L |
| Memory Size: | 64 Mbit |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Active Read Current - Max: | 30 mA |
| Interface Type: | QPI SPI |
| Maximum Clock Frequency: | 108 MHz |
| Organization: | 8 M x 8 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Timing Type: | Synchronous |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | NOR Flash |
| Speed: | 54 MHz 108 MHz |
| other: | 2275 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT61K512M32KPA-14:C
Brand:Micron

SFSD004GN1AM1MT-I-5E-21Q-STD
Brand:Swissbit

OCP0S3512Q-A0
Brand:Kingston

IKKP200/64GB
Brand:Kingston

AT45DB021E-SSHNHC-T
Brand:Renesas / Dialog

OM8P0S3256Q-A0
Brand:Kingston

DTKN/64GB
Brand:Kingston
OM8P0S31024Q-A0
Brand:Kingston
SEDC600M/960G
Brand:Kingston

SSDPFKKW512H7X1
Brand:Solidigm
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






