Manufacturer No:390113-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors SKT SDRAM 3.3MM 3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Number of Positions: | 144 Position |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 1 A |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Plastic |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
78315-0001
Brand:Molex

1-2355626-1
Brand:TE Connectivity

10067099-200LF
Brand:Amphenol FCI

MEM2075-00-140-01-A
Brand:GCT

SIM8066-6-1-14-01-A
Brand:GCT

ADP-uSD-M2-00C
Brand:u-blox

10162866-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

2229333-2
Brand:TE Connectivity

SIM8055-6-1-14-01-A
Brand:GCT

DM1AA-SF-PEJ(72)
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






