Manufacturer No:1-2355627-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors DDR5 DIMM BLACK HSG AND NATRUAL LATCH
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | DIMM |
| Type: | DDR5 |
| Number of Positions: | 288 Position |
| Pitch: | 0.85 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Latch Color: | Natural |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 32 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Tail Length: | 0.89 mm |
| Voltage Rating: | 1.1 VDC |
HOT3905085128005
Brand:Amphenol LTD

2-2355626-1
Brand:TE Connectivity

SIM6050-8-0-30-00-A
Brand:GCT

DDR504112805K
Brand:Amphenol FCI

SIM8055-6-1-14-01-A
Brand:GCT

DDR504111002KQ
Brand:Amphenol FCI

10102166A812A
Brand:Amphenol Commercial Products

693022010811
Brand:Wurth Elektronik

DDR504112001K
Brand:Amphenol FCI

1-2355627-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






