Manufacturer No:TLE5009 E2010
Manufacturer:Infineon
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 360deg iGMR Based Ang Sensor Vdd: 5V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Angle Sensor |
| Operating Supply Current: | 7 mA |
| Maximum Output Current: | 500 uA |
| Operating Point Min/Max: | - |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DSO-8 |
| Series: | TLE5009 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Part # Aliases: | TLE59E21XT SP000912770 TLE5009E2010FUMA1 |
| Unit Weight: | 0.001623 oz |
HOT
TMAG5273A2QDBVT
Brand:Texas Instruments

SS495A-SP
Brand:Honeywell
A1308LLHLX-05-T
Brand:Allegro MicroSystems

TLE4913
Brand:Infineon Technologies

TMAG5273B1QDBVR
Brand:Texas Instruments

DRV5032FALPGM
Brand:Texas Instruments

TMAG5110B4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

TMAG5111A2AQDBVR
Brand:Texas Instruments
MLX92213ELD-AAA-000-RE
Brand:Melexis
HAL1002UT-A
Brand:TDK-Micronas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






