Manufacturer No:2058301-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors Blade Contact Reel of 5000
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Contacts |
| Type: | - |
| Number of Positions: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Current Rating: | 5 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | - |
| Packaging: | Reel |
| Application: | Wire to Board |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Type: | Blade |
| Length: | 11.9 mm |
| Pitch: | - |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Width: | 4.7 mm |
| Wire Gauge - AWG: | 22-18 |
| Unit Weight: | 0.005644 oz |
HOT
2359527-2
Brand:TE Connectivity

2382635-1
Brand:TE Connectivity

2213362-1
Brand:TE Connectivity / P&B

1-2834049-1
Brand:TE Connectivity

1-2213231-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-2058299-2
Brand:TE Connectivity

1-2337216-3
Brand:TE Connectivity

2106056-8
Brand:TE Connectivity

1-2306130-1
Brand:TE Connectivity / P&B

2379239-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






