Manufacturer No:695404150122
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors WR-LECO SMT Plug Angled 1.50mm 4pins
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Number of Positions: | 4 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 1 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Series: | WR-LECO |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Accessory Type: | - |
| Application: | Board to Board |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Mounting Style: | PCB |
| Pitch: | 1.5 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 1800 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 150 VAC |
| Unit Weight: | 0.003175 oz |
HOT
2382635-1
Brand:TE Connectivity

5-2834006-1
Brand:TE Connectivity

501334-0000 ( Reel)
Brand:Molex

2213627-4
Brand:TE Connectivity / P&B

1-2359422-1
Brand:TE Connectivity

FLB-P75-001
Brand:Amphenol Commercial Products

DF59M-2628PC
Brand:Hirose Connector

1-2213231-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2366866-1
Brand:TE Connectivity

2213848-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






