Manufacturer No:505071-0101
Manufacturer:Molex
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors TermiMate 1.20mm PCB Plug Terminal
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Type: | Plugs |
| Number of Positions: | 1 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 3 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | - |
| Series: | 505071 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Molex |
| Height: | 1.2 mm |
| Length: | 9.13 mm |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Pitch: | - |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 45000 |
| Subcategory: | Power |
| Tradename: | TermiMate |
| Voltage Rating: | 125 VAC/DC |
| Width: | 1.2 mm |
| Part # Aliases: | 5050710101 05050710101 |
| Unit Weight: | 0.001235 oz |
HOTFLA414230F1
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2834068-3
Brand:TE Connectivity

FLM-S23-00
Brand:Amphenol Commercial Products

293648-2
Brand:TE Connectivity / P&B

2106135-3
Brand:TE Connectivity / P&B

2359422-1
Brand:TE Connectivity

293388-5
Brand:TE Connectivity / P&B

2058301-1
Brand:TE Connectivity

2359527-1
Brand:TE Connectivity

2379240-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






