Manufacturer No:1015-1038-1
Manufacturer:New Energy
Type:MCPCB - Thermal Substrates
Description:Thermal Substrates - MCPCB 1.7mm Bare Starboard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | New Energy |
| Product Category: | Thermal Substrates - MCPCB |
| RoHS: | Details |
| Configuration: | Star Board |
| Core Material: | Aluminum Copper |
| Designed for: | SST-20 (B Package) SST-10-UV (B Package) SST-10 Color (B Package); Luxeon IR Domed; Oslon Black Oslon SSL120 Oslon Square Oslon SSL80 Oslon SSL150 |
| Length: | 0.783 in |
| Width: | 0.783 in |
| Height: | 0.067 in |
| Brand: | New Energy |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | MCPCB - Thermal Substrates |
| other: | 12 |
| Subcategory: | Thermal Management |
HOT
1474370
Brand:Phoenix Contact

47.315.4005.50
Brand:BJB

46.142.1001.50
Brand:BJB

43.409.-018.80
Brand:BJB

6-2154874-1
Brand:TE Connectivity

C18431_ADELIA-ADAPTER-B
Brand:Ledil

46.485.4114.50
Brand:BJB

47.319.6024.50
Brand:BJB

2213194-1
Brand:TE Connectivity / P&B

1474453
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






