Manufacturer No:KN900A1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials 1/4" Shaft knurled Alum line ind side
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 25 mm |
| Height: | 16 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Silver |
| Indicator Style: | Line on Side |
| Series: | KN |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Without spinner |
| Indicator Color: | Black |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 6-1437622-6 |
| Unit Weight: | 0.554330 oz |
HOT
PKB70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KD1250A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KPN700B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

18B11B010
Brand:Vishay

KLN700A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKES60B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

420061B1/4
Brand:Apem

1450510000
Brand:Weidmuller

PKD70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KFS400B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






