Manufacturer No:ISOW7741BDFMR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Digital Isolators
Description:Digital Isolators Low-emissions low-ripple quad-channel 3/1 reinforced digital isolator with integrated power 20-SOIC -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Digital Isolators |
| RoHS: | Details |
| Series: | ISOW7741 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-20 |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Data Rate: | 100 Mb/s |
| Isolation Voltage: | 5000 Vrms |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.97 V |
| Propagation Delay Time: | 10.7 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | ISOW7741DFMEVM |
| Maximum Fall Time: | 3.5 ns |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 1.48 W |
| Product: | Digital Isolators |
| Product Type: | Digital Isolators |
| Pulse Width Distortion: | 0.9 ns |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 850 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Type: | Galvanically Isolated |
HOT
ADUM342E1BRWZ-RL
Brand:Analog Devices

65LBC174AM16DWREP
Brand:Texas Instruments

SI86S621BE-IS4
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MAX22664CAWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
ISOW7721DFMR
Brand:Texas Instruments

TIOS102DRCR
Brand:Texas Instruments

THVD1406DR
Brand:Texas Instruments

SI86SW62BC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

AD74115HBCPZ
Brand:Analog Devices

ADN4621BRSZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






