Manufacturer No:PTN3222GMJ
Manufacturer:NXP
Type:USB Interface IC
Description:USB Interface IC PTN3222GM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | USB Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PTN3222 |
| Product: | USB Controllers |
| Type: | ReDriver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-12 |
| Standard: | USB-C 3.0 |
| Data Rate: | 480 Mb/s |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Operating Supply Current: | 40 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Interface Type: | I2C |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Operating Supply Voltage: | 1.62 V to 3.63 V |
| Product Type: | USB Interface IC |
| other: | 18000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Part # Aliases: | 935416484118 |
HOT
MAX22565CAAP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMDS1204RNQT
Brand:Texas Instruments

ADUM342E1BRWZ-RL
Brand:Analog Devices

TCAN1462DRBRQ1
Brand:Texas Instruments

TMDS1204IRNQT
Brand:Texas Instruments

TCA9536CDTMR
Brand:Texas Instruments

SEC1210I-CN-02NC-TR
Brand:Microchip Technology

SI86SQ44BB-IU
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MXL83101E-ADA-R
Brand:MaxLinear

SI86S620BC-IS
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






