Manufacturer No:803347
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors IPT1125/60bar/M12x15/SW27
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 60 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 48 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | IPT1125 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOTA19351PUBATN-R-A
Brand:Allegro MicroSystems

1234241
Brand:Phoenix Contact
IMB02IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

040000100300
Brand:Industrial Shields

59156-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

Z63000Z2910Z001Z70
Brand:TDK

T6743-40K-E
Brand:Amphenol Advanced Sensors

ICR-4461W3
Brand:Advantech

1287033
Brand:Phoenix Contact

1343025
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






