Manufacturer No:1285036
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:DIN Rail Power Supplies STEP3-PS/1AC/24DC/3.75/PT/LED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | DIN Rail Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Input Type: | 1-Phase / Single Phase |
| Output Power: | 90 W |
| Input Voltage: | 100 VAC to 240 VAC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 3.75 A |
| Length: | 90 mm |
| Width: | 72 mm |
| Height: | 43 mm |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 90 mm x 72 mm x 43 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
HOT
RM-2450-12M3
Brand:Doodle Labs
ECP150BHBADA
Brand:TE Connectivity

AS7331-AQFT
Brand:ams OSRAM

040000100300
Brand:Industrial Shields

Mira220-2QI1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM

803340
Brand:Amphenol i2s

1192932
Brand:Phoenix Contact

5369
Brand:Adafruit

Z63000Z2910Z001Z70
Brand:TDK

59156-1-S-02-A
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






