Manufacturer No:PID100-650M
Manufacturer:TDK
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD Differential mode inductor 2x65 uH 10.5x10.5 mm PoDL 10BASE-T1L
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | PID Differential Mode Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 65 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 880 mA |
| Maximum DC Resistance: | 300 mOhms |
| Saturation Current: | 1.2 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 10.4 mm |
| Width: | 10.4 mm |
| Height: | 6 mm |
| Core Material: | Ferrite |
| Series: | PID |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product: | SMT power inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| other: | 600 |
| Part # Aliases: | B82464E6653M B82464E6653M000 |
HOT
74439369150
Brand:Wurth Elektronik

SRN4012BTA-220M
Brand:Bourns

1812CS-103XJRC
Brand:Coilcraft

SRN4012BTA-3R3M
Brand:Bourns

DFE2016CKA-2R2M=P2
Brand:Murata Electronics

0603HC-7N5XJRW
Brand:Coilcraft

SRN6028C-R90Y
Brand:Bourns

SRN6028C-6R2M
Brand:Bourns

1008PS-472KRC
Brand:Coilcraft

0603HP-R15XGRW
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






