Manufacturer No:74439346010
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD WE-XHMI 1 uH 13.1 A 39mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Inductance: | 1 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 13.1 A |
| Maximum DC Resistance: | 39 mOhms |
| Saturation Current: | 24 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 6.65 mm |
| Width: | 6.45 mm |
| Height: | 5.2 mm |
| Series: | WE-XHMI |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product: | Power Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 60 MHz |
| other: | 700 |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
0805CS-101XGRC
Brand:Coilcraft

TFM201208BLD-R11MTCA
Brand:TDK

0603HP-R15XGRW
Brand:Coilcraft

XFL2010-152MEC
Brand:Coilcraft

XFL2010-473MEC
Brand:Coilcraft

74404032680
Brand:Wurth Elektronik

SRN6028C-150M
Brand:Bourns

SPB1007-R22M
Brand:Bourns

XFL2010-332MEC
Brand:Coilcraft

SRN3010C-150M
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






