Manufacturer No:VLBUC12060120R12LF3
Manufacturer:TDK
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD 120nH 15% 0.125mOhms 100kHz 106A TLVR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Power Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 4723 (1206 metric) |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | 15 % |
| Maximum DC Resistance: | 0.125 mOhms |
| Saturation Current: | 106 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 12 mm |
| Width: | 6 mm |
| Height: | 12 mm |
| Core Material: | Ferrite |
| Series: | VLBUC |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | Power Circuits |
| Brand: | TDK |
| Case Code - in: | 4723 |
| Case Code - mm: | 1206 |
| Core Type: | Wirewound |
| Product: | Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| other: | 300 |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
74479787147B
Brand:Wurth Elektronik

SRN4012BTA-5R6M
Brand:Bourns

SRN3010C-330M
Brand:Bourns

SRN6028C-3R0Y
Brand:Bourns

VLBUC12060120R12LF3
Brand:TDK

SRN4012BTA-150M
Brand:Bourns

XFL2010-472MEC
Brand:Coilcraft

SRN3010C-100M
Brand:Bourns

74439346015
Brand:Wurth Elektronik

SRN4012BTA-1R0M
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






