Manufacturer No:SRN4012BTA-R68M
Manufacturer:Bourns
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD Ind4x4x1.0mm0.68uH+/-20%5Ashd
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Semi Shielded Power Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 4 mm x 4 mm x 1 mm |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 5 A |
| Maximum DC Resistance: | 43 mOhms |
| Saturation Current: | 4.6 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 4 mm |
| Height: | 1 mm |
| Core Material: | Ferrite |
| Series: | SRN4012BTA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Core Type: | Wirewound |
| Product: | Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 188 MHz |
| other: | 4000 |
| Termination: | Standard |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
IHLP5050FDER330M5A
Brand:Vishay / Dale

XFL2010-473MEC
Brand:Coilcraft

SRN6028C-3R9M
Brand:Bourns

XFL2010-400MEC
Brand:Coilcraft

0603HP-3N3XGRW
Brand:Coilcraft

1812CS-182XJRC
Brand:Coilcraft

0603HP-18NXGRW
Brand:Coilcraft

74404032680
Brand:Wurth Elektronik

PID100-650M
Brand:EPCOS / TDK

74439346010
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






