Manufacturer No:HPL8012060F1R33MRD3P
Manufacturer:TDK
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD 330nH 45A 20% 550mOhm AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 45 A |
| Maximum DC Resistance: | 550 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Q Minimum: | - |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 8 mm |
| Width: | 1.2 mm |
| Height: | 6 mm |
| Core Material: | Ferrite |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | HPL |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TDK |
| Core Type: | Wirewound |
| Product: | Power Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| other: | 500 |
| Termination: | Standard |
HOT
SPB1007-R22M
Brand:Bourns

SRN3010C-3R3M
Brand:Bourns

0603CS-R33XGRW
Brand:Coilcraft

DFE2016CKA-2R2M=P2
Brand:Murata Electronics

SRN3010C-330M
Brand:Bourns

SRN6028C-470M
Brand:Bourns

SRN6028C-3R9M
Brand:Bourns

1812CS-182XJRC
Brand:Coilcraft

SRN6028C-220M
Brand:Bourns

TFM201208BLD-R11MTCA
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






