Manufacturer No:74404086221
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD WE-LQS 220 uH 0.95 A 555mOhms AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Inductance: | 220 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 950 mA |
| Maximum DC Resistance: | 555 mOhms |
| Saturation Current: | 1.44 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 8 mm |
| Width: | 8 mm |
| Height: | 6.5 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | WE-LQS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product: | Power Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 2.8 MHz |
| other: | 700 |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
PID100-560M
Brand:EPCOS / TDK

TMS322512ALM-R47MTAA
Brand:TDK

HPL8012060F1R22MRD3P
Brand:TDK

0603CS-R33XGRW
Brand:Coilcraft

SRN6028C-330M
Brand:Bourns

0603CS-R12XGRW
Brand:Coilcraft

744052270
Brand:Wurth Elektronik

74404086221
Brand:Wurth Elektronik

SRN3010C-150M
Brand:Bourns

SRN4012BTA-1R5M
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






