Manufacturer No:74479787147B
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD WE-PMI 0.47uH 2700mA 1008 40mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Power Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 2.5 mm x 2 mm x 1 mm |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 2.7 A |
| Maximum DC Resistance: | 50 mOhms |
| Saturation Current: | 950 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Q Minimum: | 18 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 2.5 mm |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 1 mm |
| Series: | WE-PMI |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | Tablets Notebooks |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Case Code - in: | 1005 |
| Core Type: | Multilayer |
| Product: | Power Inductor |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 105 MHz |
| other: | 3000 |
| Termination: | Standard |
| Test Frequency: | 1 MHz |
HOT
TMS322512ALM-1R5MTAA
Brand:TDK

XFL2010-601MEC
Brand:Coilcraft

SRN4012BTA-5R6M
Brand:Bourns

PID120L-251M
Brand:EPCOS / TDK

SRN6028C-1R5Y
Brand:Bourns

SRN6028C-6R0M
Brand:Bourns

PLEA85DCAR47M-1PT00
Brand:TDK

XFL2010-473MEC
Brand:Coilcraft

1812CS-103XJRC
Brand:Coilcraft

74404032680
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






